חדשות

שרת המשפטים איילת שקד בביקור בחברון: "זהו ביתנו. זוהי זכותנו".

שרת המשפטים, אילת שקד, בביקור בחברון: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין, כנראה הראשון בעולם. היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם."

10.1.17, 16:23

ב"ה
שרת המשפטים, אילת שקד, בביקור בחברון: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין, כנראה הראשון בעולם. היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם."
 
שרת המשפטים אילת שקד ביקרה בחברון ביום שלישי (י"ב טבת -10.1.17). הביקור נועד לעמוד מקרוב על סוגיות משפטיות ומדיניות בחברון ולבדוק אפשרויות לסייע ליישוב העומד בהתמודדות ובאתגרים קשים.
השרה ביקרה בין היתר במערת המכפלה, ברובע חזקיה, באדמות היהודים בשוק הסיטונאי, בשכונת אברהם אבינו, בבית רחל ולאה, בחפירות החדשות בתל חברון מתקופת בית שני ובשכונת אדמות ישי (תל רומידה).
בסיור נבחנו סוגיות משפטיות הקשורות להתיישבות היהודית בחברון, שאינן מקבלות מענה כבר זמן רב.
שקד אמרה, " דווקא בימים שבהם העולם בוחר לגנות את ישראל על הבנייה, אני בוחרת לבוא ולחזק את היישוב היהודי בחברון. לא ייתכן שהבניה בחברון תקועה כל כך הרבה שנים".
 

בעת הגעת השרה למערת המכפלה, היא אמרה: "המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. אברהם אבינו התהלך כאן והתחיל לבנות אומה שתלמד את העולם מה הוא מוסר אמיתי. לאחר מכן דוד המלך בנה כאן את מלכותו.


''את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין  - כנראה הראשון בעולם. היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם. אחת הבעיות המרכזיות היא שלאור הקפאת הבנייה היישוב היהודי מזדקן ויש חסך במגורים עבור זוגות צעירים. אסור להגיע למצב הזה''.
 


שרת המשפטים הוסיפה: "מהמקום הזה, אני רוצה לומר - החל מעוד עשרה ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות.
לפתח את ירושלים ואת יהודה ושומרון. כי זהו ביתנו. זוהי זכותנו".

ביישוב היהודי בחברון מברכים על הביקור. דובר היישוב, נעם ארנון, אמר: "השמאל הישראלי וגורמים עוינים מכל העולם שמו את חברון על הכוונת. הם הקימו שלוחות פעילות בחברון ומתקיפים אותנו ללא הרף, בתעמולת שקר ושטנה, בהפגנות אלימות ובעידוד אלימות וטרור. בנוסף, הם משתמשים במערכת המשפט של מדינת ישראל כדי לפגוע ככל יכולתם בהתיישבות היהודית בחברון.
"אנו בטוחים ששרת המשפטים, שהוכיחה יכולת עשיה וביצוע ראויה לציון, תשיב את הצדק על כנו, תרחיק את גורמי הפרובוקציה והאלימות מחברון ותפעל להשבת זכויות העם היהודי בעיר האבות", הוסיף ארנון.
 

שרת המשפטים אילת שקד בביקור בחברון | 25 תמונות
אין תגובות