חדשות

כנס רבנים עולמי בחברון

​לפני יובל שנים זכינו לשחרור ירושלים, חברון ולב ארץ מולדתנו. אני מאחל לכם להנהיג את קהילותיכם בדרך הביתה לישראל במהרה בימינו, כשנזכה לקיום ההבטחה "ושבו בנים לגבולם" במלואה. צלם: נעם שרון

10.1.17, 16:14

150 רבנים  מעשרות מדינות בכל העולם המשתפים בכנס הרבנים העולמי של ההסתדרות הציונית העולמית ביקרו בחברון.
הרבנים התפללו במערת המכפלה, ביקרו באולם יצחק, שמעו את דברי נעם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון, ושמעו שיחה ממח"ט חברון אל"מ איציק כהן.
הביקור נערך ביזמת ובהשתפות מנהל המערך לשירותים רוחניים בתפוצות, יצחק שטיגליץ, ראש המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות, הרב יחיאל וסרמן, ומרכז הכנס ישי בוני.
נעם ארנון שנשא דברים בפני הרבנים אמר: מכאן, ממערת המכפלה,  נובעת זכות אבות, והיא תלווה אתכם בכל תפוצות ישראל.
כל היהודים בעולם הם הבנים והבנות של האבות והאימהות הנמצאים כאן.
כל יהודי בעולם הנושא תפילה פותח בהזכרת "א-להי אברהם יצחק ויעקב.
זו תעודת הזהות של העם היהודי בכל דורותיו ותפוצותיו. זכיתם לבקר ב"אולם יצחק" בזכות עבודת הקודש שאתם עושים.
לפני יובל שנים זכינו לשחרור ירושלים, חברון ולב ארץ מולדתנו. אני מאחל לכם להנהיג את קהילותיכם בדרך הביתה לישראל במהרה בימינו, כשנזכה לקיום ההבטחה "ושבו בנים לגבולם" במלואה.
 


מח"ט חברון, אל"מ איציק כהן, סיפר לרבנים כי שירת בעבר בעיר כמג"ד וכאשר היתה לו אפשרות העדיף לחזור אליה כמח"ט. הוא סיפר על הזכות המיוחדת לשרת כמפקד חטיבת יהודה, על חוויית עשרות האלפים שפוקדים את העיר בימי החגים ובשבת "חיי שרה" ועל תחושת השליחות אותה נושאים הוא וחייליו באבטחת עיר האבות.


הביקור עורר התרגשות רבה. רבנים רבים אמרו כי עבורם זו היתה חוויה מיוחדת, אותה ישאו איתם בפעילותם בקהילות היהודיות בכל הארצות.
 

כנס רבנים עולמי בחברון צלם: נעם שרון | 21 תמונות
אין תגובות