חדשות

חגי תשרי בחברון: עוצמה של זכות אבות!

בסערת מאורעות השבועות האחרונים כמעט ושכחנו את תקופת חגי תשרי החולפת, הנראית כעת כשייכת ליקום מקביל | אך עם זאת ולמרות הקושי והכאב, דווקא בימים האלו אנו זוכרים ומתחזקים מתקופה בלתי נשכחת של עוצמה, חיבור והתעלות – שגם קבעה שיא חדש בכמות הבנים והבנות שהגיעו לפקוד את עיר האבות והאימהות

7.11.23, 23:52

בסערת מאורעות השבועות האחרונים כמעט ושכחנו את תקופת חגי תשרי החולפת, הנראית כעת כשייכת ליקום מקביל. אך עם זאת ולמרות הקושי והכאב, דווקא בימים האלו אנו זוכרים ומתחזקים מתקופה בלתי נשכחת של עוצמה, חיבור והתעלות – שגם קבעה שיא חדש בכמות הבנים והבנות שהגיעו לפקוד את עיר האבות והאימהות.
תקופת ימי הרחמים והסליחות התחילה כבר בערב ראש חודש אלול – "הילולת האבות". מעל 15,000 איש נהרו לתפילה במערת המכפלה – אדמו"רים וחסידים, רבנים ומיטב עמך ישראל. המשכנו עם מאות רבות של מתפללים במנייני סליחות מדי לילה, בזרם שהלך והתגבר לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. בעשרת ימי תשובה נערך מעמד הסליחות המרכזי מייסודו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל באולם יצחק – בהשתתפות בנו הרב שמואל אליהו שליט"א, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט"א, רבנים, אישי ציבור ואלפי מתפללים. עוד קודם לכן הגיע האדמו"ר מקרלין בראשות אלפי חסידים לתפילה עוצמתית ובלתי נשכחת, שהפכה גם היא למסורת. למחרת קיימנו את כנס התשובה המרכזי לנשים למרגלות מערת המכפלה – השנה בהשתתפות הרבנית ימימה מזרחי, סיון רהב מאיר, הזמרת רוחמה בן יוסף ואלפי נשים מכל רחבי הארץ. יום הכיפורים עבר גם הוא בעוצמה גדולה - יחד עם מתפללים רבים שנהרו מכל רחבי הארץ לעשות את היום הקדוש עם האבות והאימהות בכל תנאי, חלקם אף לנו בעשרות אוהלים שהקימו במדשאות מערת המכפלה.
המוני בית ישראל המשיכו לנהור לעיר האבות ומערת המכפלה בימי חול המועד סוכות: אולם יצחק נפתח לכניסה במשך יומיים. ע"פ הערכות המשטרה, פקדו כ60,000 איש את העיר ביומיים אלו בלבד – שיא של כל הזמנים! בעצרת החג המסורתית שקיימנו למרגלות מערת המכפלה הופיעו האמנים מרדכי שפירא, חיים ישראל, ביני לנדאו, אלייצור, מוטי וייס, משה פלד, רפאל מלול, אייל טויטו, חיים ציפל, שלוימי מאיר, דביר כהן ותזמורתו אשר הרקידו את ההמונים משעות הצהריים ועד עמוק אל תוך רדת החשיכה. למחרת התקיימה תפילת שחרית ותיקין עם הרב שמואל אליהו שליט"א בליווי כלי נגינה למרגלות מערת המכפלה, כאשר גם כאן כמות המתפללים מכה את כל התחזיות ומגיעה להערכת המשטרה לכ-8,000 איש! המבקרים זכו לסיורים מודרכים באתרי חברון ע"י מדריכי מדרשת חברון, לפעילויות לכל המשפחה באתר הארכיאולוגי תל חברון ע"י מדריכי רשות הטבע והגנים ולחוויה בלתי נשכחת במרכז המבקרים "לגעת בנצח" בבית הדסה.
למוצאי שמחת תורה תוכנן אירוע ההקפות השניות המסורתי עם חב"ד באולם יצחק, שבוטל לאור מאורעות היום. אך ללא ספק התקופה הזו הוכיחה שוב את הקשר החי, הנצחי והבלתי ינתק בין עם ישראל היקר לשורשיו, לאבות ולאימהות.
תודה לריבונו של עולם, תודה לכוחות הביטחון כולם, תודה לכל הארגונים והשותפים הרבים לפעילות ולעשיה, תודה לכל אחד ואחת מרבבות העולים לרגל לעיר האבות. עם ישראל חי!
 
אין תגובות