תרבות

משפחת בן יצחק מחברון מתוך עלון השבת גילוי דעת

משפחת בן יצחק גרים בשכונת אדמות ישי בחברון משפחה בת 16 נפשות - בלי עין הרע!

26.1.15, 17:58

נקודת מוצא: ברכה בת מושב בית נקופה, מושב חילוני בפרוזדור ירושלים. גבי מאנגליה, ממשפחה דתית. ברכה חזרה בתשובה ולמדה במכון אורה בירושלים, וחברה שלה ובעלה שידכו ביניהם.

עיסוקים: גבי סופר סת"ם, ברכה דיילת בחברת שטראוס
אבאמא: נריה, ידידיה, יהודית, בנימין, הדסה, שילה, טוביה, בניה, חנה, אחיה, מוריה, אביה, אליהו, אחינעם. שמונה מתוכם נשואים, הגדול בן 32 והקטנה בת 12 בקרוב.

היסטוריה: כשהתחתנו גרנו חודשיים בירושלים, וגבי חיפש כולל ללמוד בו. הוא שמע המלצה על כולל בקרית ארבע, אז עברנו לשם וגרנו בקריה שבע שנים. בשנים אלו הכרנו את חברון מקרוב וביקרנו שם הרבה. בישוב היהודי בחברון בינתיים ביקשו ממנו לבוא לגור שם, אבל לא מצאו דירה מספיק מתאימה, עד האינתיפאדה הראשונה (הערת המערכת [נריה]: בחברון מסתבר הזמנים מחולקים לפי אינתיפאדות וכו'..... אני לא בטוחה שכדאי להכניס את זה לעיתון;), שאז התפנה קרוואן באדמות ישי, ובו גרנו 17 שנים. לפני 8 שנים בנו בניין חדש בשכונה, והיום אנחנו גרים בבית מקסים בקומה השניה.
חברון על קצה המזלג: ברכה: אני מרגישה זכות לגור במקום כזה, קרובה לקבר ישי לאבות הקדושים. יש פה משפחות טובות, אני קשורה לאנשים כאן. הגענו כשהיינו 25 משפחות וגדלנו ל85. ועדיין זה קטן, עדיין כמו משפחה אחת. הילדים גדלו באווירה טובה עם חברים טובים. יש תחושה שאני יכולה להיכנס לאנשים לבית ולשבת לדבר בכיף, כולם נורא חברים ובטוב אחד עם השני. אנחנו גם חיים פה בניסים, איך שלא חסר לנו כלום, חיים נורמליים לגמרי.

קליטה: נושא קצת רגיש... הבניה בחברון לא מתאפשרת, וכפי שידוע לכולם, גם קניית בתים היא מעשה כמעט בלתי אפשרי. אין לנו לאן להתרחב כרגע, למרבה הצער. יש משפחות שרוצות להיכנס אבל אין לאן להכניס אותן... אנחנו ממש מקווים שבקרוב יהיו יותר אישורי בניה וקנייה ונוכל להתרחב ולקלוט משפחות חדשות.

פרויקט: כיאה ללאם ל-14 ילדים שמצליחה לשמור על ניקיון וסדר ורוגע, התחילה ברכה לקיים סדנא לסידור וארגון בתים. ברכה: אני רואה חשיבות בלדעת לנהל בית בצורה נעימה, טובה ומאורגנת. אני התחלתי לקיים בחברון סדרה של חמישה מפגשים והרגשתי שזה יעיל וטוב וחשוב. אני ממשיכה בכיוון הזה ומקווה להצליח לגרום לאנשים לקבל מזה את המירב.

חלום: לראות את חברון מתפתחת, לראות עוד יהודים שחיים פה בשמחה, לראות את עם ישראל פורח בארץ ישראל.
 
 
 
אין תגובות